Aktualności


21.01.2020

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie klas młodszych i oddziału przedszkolnego 5-6 latków przygotowali uroczystą akademię na której recytowali wiersze, śpiewali i tańczyli dla swoich babć i dziadków.

Rodzice przygotowali również słodki poczęstunek dla wszystkich gości i małych artystów.

19.12.2019

Jasełka

19 grudnia 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Kaszowie odbyły się Jasełka. Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości m.in.: Starosta białobrzeski – p. Sylwester Korgul, Wójt gminy Stara Błotnica – p. Marcin Kozdrach, zastępca Wójta – p. Karol Kocon, radni z terenu Kaszowa: p. Jan Utkowski i p. Marek Szymański, Ksiądz proboszcz parafii Kaszów - Ireneusz Chmura.
Jasełka przygotowali uczniowie klas VI – VIII, oprawę muzyczną: kolędy i pastorałki wykonał chór aniołów złożony z uczniów klas I-III
Również oddziały przedszkolne 5 i 6-latków oraz 3 i 4-latków zaprezentowały się ze swoim programem
Wójt p. Marcin Kozdrach wręczył gwiazdkowe prezenty dla oddziałów przedszkolnych. Dzieci otrzymały nowe zabawki: samochody, magiczne układanki, klocki, puzzle,gry.

09.12.2019

Festiwal kolęd i pastorałek w Białobrzegach

Uczennice naszej szkoły: Wiktoria Woźniak klasa II i Zofia Omasta klasa VI wzięły udziałw w X edycji festiwalu kolęd i pastorałek organizowanych przez MGOK w Białobrzegach

06.12.2019

Spotkanie z Mikołajem

6 grudnia 2019 r uczniów z klas młodszych i oddziałów przedszkolnych odwiedził Mikołaj.Dzieci obejrzały przedstawienie i otrzymały paczki ze słodyczami.

25.10.2019

Ślubowanie klasy I

Dnia 25 października w Publicznej Szkole Podstawowej odbyła się uroczystość ślubowania pierwszoklasistów. W poczet uczniów szkoły przyjęci zostali:

23.10.2019

Wycieczka do Łodzi

W dniu 23 października 2019 rpojechaliśmy na szkolną wycieczkę do m. Ujazd i do Łodzi.

19.06.2019

Zakończenie roku szkolnego 2018/19

W dniu 19 czerwca 2019. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Uczniowie klasy ósmej przygotowali uroczyste pożegnanie, pod hasłem „Szczęśliwej drogi już czas…”. Przedstawiciel Gminy Starej Błotnicy Pan Karol Kocon wręczył statuetkę dla najlepszej uczennicy Izabeli Katus, stypendia za wybitne osiągnięcia edukacyjne uczennicom, które osiągnęły średnią ocen 5,0 i wyższą oraz wzorowe zachowanie. Pan Sekretarz wręczył również statuetkę Starosty dla Izabeli Katus. Następnie Pani Dyrektor Grażyna Jesionek wręczyła nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie oraz 100 % frekwencję.

28.05.2019

Dzień Mamy i Taty

W kalendarzu imprez naszej szkoły zawsze gości "Dzień Mamy i Taty”, uroczystość odbyła się 28 maja 2019 roku. Uroczystą akademię przygotowali najmłodsi uczniowie z klas 0 – 3 wraz z wychowawcami. Dzieci zaprezentowały swoje zdolności wokalne i taneczne, a każdy występ poprzedzili z serca płynącymi wierszami i życzeniami. Wszyscy goście byli bardzo wzruszeni – w oczach mam pojawiły się łzy. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie swoim rodzicom własnoręcznie wykonanych upominków. Pani Dyrektor – Grażyna Jesionek złożyła serdeczne życzenia wszystkim Mamusiom i Tatusiom. Był to szczególny dzień, w którym uczniowie wyrazili wdzięczność i szacunek swoim kochanym Rodzicom. Miłą uroczystość dopełnił „słodki poczęstunek”.

03.06.2019

Wycieczka

Dnia 3 czerwca 2019 r. odbyła się wycieczka do Świętokrzyskiego Parku Rozrywki. Pierwszym etapem wyjazdu było zwiedzanie Oceanarium, które znajduje się w Kompleksie Świętokrzyska Polana. Przewodnik opowiedział o wszystkich gatunkach znajdujących się na wystawie. Przedstawił wiele ciekawostek na temat ich życia. Uczniowie mogli oglądać setki gatunków wodnych zwierząt z mórz, oceanów, rzek i jezior z różnych zakątków świata. Następną ciekawą atrakcją wjazdu była się wyprawa do wioski Babyjagowo, w której świętokrzyskie czarownice pokazały zwiedzającym niezwykłe atrakcje regionu, między innymi Chatkę Baby Jagi czy jaskinię Zbója Madeja z naturalnego kamienia odtworzoną zgodnie z legendami. Najwięcej frajdy, zabawy i nieco strachu zapewnił dzieciom duży plac zabaw, łódź Wikingów i tunel strachu. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Osady Średniowiecznej znajdującej się w Hucie Szklanej u stóp Łysej Góry. Nasi uczniowie mieli okazję „cofnąć się w czasie” i zobaczyć jak wyglądało życie w średniowiecznej osadzie. Odwiedzały średniowieczne chaty i z zaciekawieniem słuchały opowieści o pracy kowala, rymarza, zielarki, cieśli, tkaczki oraz garncarki. W pracowni garncarskiej czekała na nas miła niespodzianka. Podczas warsztatów gliniarskich, każdy mógł wykonać własne naczynie. Dzieci z chęcią zabrały się do pracy, każdy starał się jak najpiękniej ozdobić swoje dzieło. Na koniec wszyscy szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. To był dzień pełen radości i dobrej zabawy.

08.03.2019

Dzień Kobiet

"Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów" - pod takim hasłem odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie klas 2 i 5 przygotowali program artystyczny podczas, którego zademonstrowali swoje umiejętności taneczne i wokalne! Na koniec chłopcy złożyli najserdeczniejsze życzenia i wręczyli skromne upominki wszystkim Paniom pracującym w naszej szkole.

10.04.2019

Warsztaty "Pierwsza pomoc"

05.04.2019

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

06.03.2019r. w Starej Błotnicy odbyły się gminne eliminacje do ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W eliminacjach wzięli udział następujący uczniowie
PSP im. A. Mickiewicza w Kaszowie:
1. Patryk Dryja – kl. VI – grupa podstawowa
2. Filip Frączek – kl VII – grupa gimnazjalna
3. Rafał Bukowski – kl VIII – grupa gimnazjalna
Wszyscy trzej uczniowie zakwalifikowali się do kolejnego etapu – eliminacji powiatowych.

28.11.2018

100 lat Niepodległości

9 listopada 2018 r w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

31.10.2018

Ślubowanie I klasy

31 października 2018 r uczniowie pierwszej klasy naszej szkoły zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej i złożyli uroczyste ślubowanie, po którym pani Dyrektor dokonała pasowania.

Półkolonia 2018
Półkolonia 2018
21.07.2018

Wystartowała Półkolonia

16 lipca ruszyła organizowana w naszej szkole Półkolonia, która jest świetnym sposobem na atrakcyjne i bezpieczne wakacje.

Specjalnie dla uczestników Półkolonii jak i ich rodzin stworzyliśmy specjalny dział gdzie można przeczytać i obejrzeć jak czas spędzają nasi podopieczni.

Przejdź do Półkolonii 2018

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego
26.06.2018

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/18

Wszystkie zdjęcia z uroczystości dostępne są w dziale Galeria

Nasza reprezentacja
Nasza reprezentacja
13.03.2018

Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2018

9 marca 2018 r w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Błotnicy odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja
23.05.2017

Aktualności

4 maja uczniowie klkas 4-6 wraz z panią Jolantą Dzik zaprezentowali przedstawienie z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Wiosenny Turniej o Puchar Wójta
Wiosenny Turniej o Puchar Wójta
23.05.2017

Aktualności

22 Maja w Starej Błotnicy odbył się wiosenny Turniej o Puchar Wójta w piłce noznej. Nasze uczennice zdobyły I miejsce !Gratulujemy ducha walki i umijętności współpracy na boisku.Sandra Bujanowicz,uczennica klasy V otrzymałatytuł najlepszej zawodniczki Turnieju oraz puchar za piekną grę.Dziękujemy Sandra.

22.03.2017

Konkurs na najciekawszą inicjatywę profilaktyczno edukacyjną ....

Jasełka
Jasełka
10.01.2017

Jasełka

21 grudnia odbyły się w naszej szkole Jasełka z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci zaprezentowały piękne przedstawienie. Na uroczystości mielismy zaszczyt gościć m.in.Pana Marcina Kozdracha, Wójta naszej Gminy oraz naszego Proboszcza Księdza Ireneusza Chmurę. Po przedstawieniu cała szkoła wraz zaproszonymi goścmi udała się na wspólną wigilię.

Wycieczka do fabryki bombek
Wycieczka do fabryki bombek
16.12.2016

Wycieczka do fabryki bombek

14 grudnia uczniowie naszej szkoły z klas 1-3 wraz z grupą krasnoludków zwiedzili fabrykę bombek światecznych w radomiu. Dzieci przywiozły pamiatki na świąteczne drzewka do swoich domów.

Dzień Nauczyciela
Dzień Nauczyciela
16.12.2016

akademia z okazji Świeta Edukacji

13 października miała miejsce Akademia z okazji Świeta Edukacji Narodowej. Akademię przygotowały Panie Olszewska i Tomczyk-Skowronek wraz zuczniami klas 3-6

akademia z okazji Odzyskania Niepodległości
akademia z okazji Odzyskania Niepodległości
16.12.2016

Akademia z okazji Odzyskania Niepodległości

 10 listopada odbyła się akademia z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Akademię przygotowały Panie Jolanta Domańska i Ewa Ciszek. Występ uatrakcyjnił piękny śpiew naszych dzieci z oddziału przedszkolnego.

Turniej tenisa stołowego w Starym Goździe
Turniej tenisa stołowego w Starym Goździe
16.12.2016

Mikołajkowy Turniej tenisa stołowego

12 grudnia w Starym Goździe, dwie nasze uczennice z klas V i VI, wywalczyły w turnieju tenisa stołowego dwa medale: złoto - Wiktoria Kornafel, srebro - Sandra Bujanowicz. Gratulujemy sportowej postawy i ducha walki naszym dziewczynom!

Mikołajkowe dwa Ognie
Mikołajkowe dwa Ognie
16.12.2016

Dwa Ognie w Starej Błotnicy

5 grudnia w Starej Błotnicy odbył się Mikołajkowy Turniej w Dwa Ognie, na którym nasi chłopcy wywalczyli II miejsce.

02.12.2016

Ślubowanie I klasy

W dniu 27 października 2016 r. w PSP w Kaszowie odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Do braci uczniowskiej zostało przyjętych 5 nowych uczniów . W uroczystościach wzięli udział uczniowie klas starszych, rodzice pierwszaków, nauczyciele oraz ksiądz Ireneusz Chmura proboszcz parafii Kaszów.

28.09.2016

Wycieczka do Magicznych Ogrodów

W czerwcu 2016r. nasi uczniowie wraz z opiekunami wzieli udział w wycieczce do Magicznych Ogrodów.Zabawy nie miały końca, w każdym miejscu czekały na nas atrakcje i super niespodzianki. Byliśmy także w Mc Donalds oraz w Muzeum rowerów.

Festyn
Festyn
05.06.2016

Gminny Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

5 czerwca odbył się w naszej szkole Gminny Festyn Rodzinny z okazji Dnia dziecka. Uczniowie szkół z naszej Gminy zaprezentowali pokazy artystyczne. Do tanca przygrywał zespół muzyczny. Rodzice czuwali, żeby nikt nie był głodny. Dzieci korzystały z atrakcji w postaci zjeżdżalni pompowanych, brały udział konkursach rodzinnych. Wszystkim towarzyszył dobry humor i zabawa.

prezentacja zdrowia
prezentacja zdrowia
08.04.2016

Prezentacja zdrowia

8 kwietnia odbyła się prezentacja zdrowia przygotowana przez uczniów klas V i VI. Uczniowie przedstawili na niej wykaz witamin i minerałów odpowiedzialnych za zdrowie człowieka oraz w jakich produktach możemy je odnależć.

dzień zdrowego śniadania
dzień zdrowego śniadania
11.04.2016

Dzień Zdrowego Śniadania

11 kwietnia w PSP w Kaszowie obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Wszyscy uczniowie szkoły w swoich klasach zaprezentowali własne sposoby na zjedzenie zdrowego porannego posiłku. 

dzień sportu
dzień sportu
06.04.2016

Dzień sportu

6 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Sportu. Odbył się konkurs plastyczny " Sport to zdrowie". Zorganizowaliśmy także klasowe rozgrywki sportowe na lekcjach wychowania fizycznego na boisku szkolnym. Uczniowie zaprezentowali stroje swoich idoli piłki nożnej.

dzień wiosny
dzień wiosny
21.03.2016

Pierwszy dzień wiosny

21 marca uczniowie naszej szkoły przywitali wiosnę. Uczniowie ubrali się w kolorze zielonym . Zorganizowaliśmy konkursy sportowwe i plastyczne oraz klasowe pożegnanie zimy.

08.03.2016

Dzień Kobiet

8 marca w naszej szkole odbyła się akademia z okazji święta kobiet przygotowana przez p. Agnieszkę Więckowską i chłopców klas III-VI.

01.03.2016

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

1 marca 2016 r w Starej Błotnicy odbyły się gminne eliminacje OTWP szkół podstawowych. Uczeń naszej szkoły Kacper Tkaczyk zajął II miejsce.   

18.01.2016

Białobrzeski festiwal kolęd i piosenek bożonarodzeniowych w języku angielskim

18 stycznia 2016 r w LO im. Armi Krajowej w Białobrzegach odbył się konkurs piosenki bożonarodzeniowej w języku angielskim. Uczeń Arkadiusz Dróżdżel otrzymał wyróżnienie za wykonanie utworu "Merry Christmas".

Jasełka
Jasełka
22.12.2015

Jasełka

22 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka w których wzięli udział uczniowie placówki. Obecni byli przedstawiciele władz gminy Stara Błotnica oraz rodzice. 

Mikołajkowy turniej "Dwa ognie"
Mikołajkowy turniej "Dwa ognie"
08.12.2015

Mikołajkowy turniej "Dwa ognie"

8.XII 2015 r w Zespole Szkół Gminnych w Starej Błotnicy odbył się coroczny Mikołajkowy turniej w "Dwa ognie ".

Rocznica śmierci patrona szkoły
Rocznica śmierci patrona szkoły
26.11.2015

160 rocznica śmierci patrona szkoły

26 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 160 rocznicy śmierci patrona naszej szkoły Adama Mickiewicza. Uroczystość przygotowała p. Jolanta Dzik wraz z uczniami klas IV-VI naszej szkoły. 

27.10.2015

Ślubowanie klasy I

27 października 2015 r najmłodsi uczniowie zostali oficjalnie przyjęci w  szeregi naszej szkoły i złożyli uroczyste ślubowanie podczas uroczystej akademii przygotowanej przez p. Jolantę Domańską. 

10.11.2015

Święto odzyskania Niepodległości

10 listopada 2015 w Publicznej Szkole Podstawowej odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

10.12.2015

Festiwal kolęd i pastorałek w Białobrzegach

10 XII 2015 r  w MGOK w Białobrzegach odbył się VI Festiwal kolęd i pastorałek. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VI Arkadiusz Dróżdżel.

26.09.2016

Wycieczka do Parku Miniatur

26 września 2016r. nasi uczniowie wyjechali do parku Miniatur w Krajnie. Główną atrakcją było zwiedzanie znanych miejsc i podziwianie architektury Świata. W jeden dzień dzieci znalazły się w róznych zakatkach świata. Mogliśmy również korzystać z dodatkowych atrakcji takich jak: zabawy w parku rozrywki.